Skip to main content

Enerji Verimliliğinde Güçlü Adımlar

Denetim ve Muayene Süreçlerinizi
Optimize Edin

Güneş enerjisi santrallerinde denetim ve muayene süreçlerinizi dijitalleştirerek optimize edin. MapperX platformu üzerinden IEC 62446 standartlarına uyumlu olarak gözlem, ölçüm ve testlerinizi yöneterek operasyonel verimliliğinizi artırın. İş gücü ve maliyet tasarrufu sağlayarak, analiz ve raporlama süreçlerinizi hızlandırın ve doğru sonuçlar elde edin.

device mockup mapperx 1
Otomatik Panel Seri Numarası Kaydetme
Elektriksel Ölçüm Ekleme
Hücre Bazlı Sıcaklık Ölçümü
Anomali Tespitinde Termal Görüntü Analizi
Anomali Tespitinde Dijital Görüntü Analizi
BOS Bileşenleri Konumlandırma
Detaylı Anomali Haritası
Finansal Kayıp Raporu
Verimlilik Analizi
Operasyonel Süreç Takibi

mapperx electric2

Elektriksel Altyapı Operasyonlarınızı Tek Platformda Yönetin

Karmaşık denetim ve muayene operasyonlarının farklı zamanlarda ve ekipmanlarla gerçekleştirilmesi, manuel iş akışlarında analizleri zorlaştırarak hatalı tespitlere yol açabilir. MapperX platformu, yapılan elektriksel ölçüm ve test verilerinizi standartlara uyumlu tek platformda toplayarak otonom raporlar oluşturun ve sürdürülebilir dijital ikizler üzerinden yorumlayın. Bu sayede hızlı ve doğru aksiyonlar alın.

  • Manuel iş gücünü azaltarak, maliyetleri düşürün ve insan hatalarını en aza indirin
  • Dijital ikizler üzerinden verileri yorumlayarak hızlı ve doğru kararlar alın.
  • Standartlara uyumlu, sürdürülebilir ve otonom raporlar oluşturun.

Elektriksel Test ve Ölçümlerinizi Kolayca Raporlayın

Denetim ve muayene operasyonlarında ekiplerin bir arada çalışmalarını doğru olarak yürütmesi ve elektriksel test ve ölçüm sonuçlarını kayıt altına alarak bu veriler üzerinden standartlara uygun olarak raporlar oluşturması zaman ve maliyet gerektirir. MapperX platform ile iş akışlarınızı sürdürülebilir hale getirerek verimli ve doğru bir şekilde yönetebilir, IEC 62446 standartlarında kendi logonuz ile sınırsız rapor oluşturabilirsiniz.

  • Elektriksek ölçüm ve kontrollerin dijital ikizlerini oluşturun.
  • Birleşik olarak test, ölçüm ve kontrollerinizi yönetin.
  • Periyodik kontrollerini zamanında planla ve operasyonlarını yürüt.
Uzman ile Görüşün

electric test

Sıkça Sorulan Sorular

1. Güneş enerjisi santrallerinde termografik muayene nedir?

Termografik muayene, güneş enerjisi santrallerinde kullanılan ekipmanların sıcaklıklarını tespit etmek için kullanılan bir tekniktir. Bu muayene sayesinde olası arızalar erken teşhis edilebilir ve önleyici bakım yapılabilir.

2. Termografik muayene neden önemlidir?

Termografik muayene, güneş enerjisi santrallerindeki ekipmanların verimliliğini artırmaya yardımcı olur. Arızaların erken teşhisi ve önleyici bakım ile işletme maliyetleri düşürülebilir.

3. Termografik muayene nasıl yapılır?

Termografik muayene, termal kameralar kullanılarak yapılır. Kameralar, ekipmanların sıcaklıklarını tespit eder ve bu veriler MapperX tarafından işlenerek raporlanır.

4. Termografik muayene sahama zarar verir mi?

Termografik muayene, tahribatsız bir işlem olduğu için santralinizde herhangi bir fiziksel değişiklik yapmadan uygulanır. Termografik muayene sahanıza zarar vermez ve santralinizin güvenli bir şekilde çalışmasını sürdürmesine yardımcı olur.

5. Termal kamera neden önemlidir?

Termal kameralar, güneş enerjisi santrallerindeki ekipmanların sıcaklıklarını hassas bir şekilde tespit etmek için kullanılır. Bu kameralar, arızaların erken teşhisi ve önleyici bakım yapılmasına yardımcı olur.

6. Termografik muayene nasıl raporlanır?

Termografik muayene verileri yazılımımız tarafından işlenir ve kapsamlı bir rapor oluşturulur. Bu raporlar, güneş enerjisi santrallerinin verimliliğini artırmak ve işletme maliyetlerini düşürmek için kullanılır.

MapperX Yardım Merkezi, MapperX platformunun kullanımını kolaylaştırmak ve verimliliği artırmak amacıyla hazırlanmış kapsamlı bir dokümantasyon kaynağıdır. Kullanıcıların ihtiyaç duyduğu bilgilere hızlı ve etkili bir şekilde ulaşmalarını sağlar.

Yardım Merkezi

MapperX platformunda drone uçuş planlama süreci için bölge seçimi, rota oluşturma ve veri toplama adımlarını takip edin. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, teknik destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Teknik Destek

mapperx dji dock2 drone

Drone Pilot Ağı

MapperX onaylı pilotlardan teklif alın ve operasyonlarınızı küresel ölçekte genişletin.

Partner Programı

İşletme ve Bakım Faaliyetinizi Optimize Etmek İçin Güçlü İşbirlikler Kurun!

Yapay Zekanın geleceğine inanın!

MapperX, PV panel denetiminden daha fazlasıdır. Yapay zeka hata tespiti, dijital ikiz teknolojisi, anormallik tespiti ve detaylı raporlama hakkında detaylı bilgi için kataloğu indirin.

report file

mapperx logotpye white

MapperX, Güneş Enerjisi Santralleri için analiz, yönetim ve raporlama platformudur. Santral performansını detaylı analiz ederek verimliliği artırır ve kullanıcı dostu arayüzü ile yönetim süreçlerini kolaylaştırır.

IEC-62446 standardına uygun olarak denetim ve muayene süreçlerini gerçekleştirir, böylece santral güvenliğini ve verimliliğini en üst düzeyde tutar.

Güneş Enerji Santrallerinde, Analiz, Yönetim ve Raporlama Platformu.
© 2024 MapperX - All Rights Reserved.