Skip to main content
Bulutlu Bir Günde Güneş Enerjisi Üretilir Mi

Güneş Enerjisi Ne İşe Yarar

Bulutlu Bir Günde Güneş Enerjisi Üretilir Mi? sorusunun cevabı çok basittir. Güneş enerjisinden yararlanmak için yalnızca bir miktar gün ışığı gerektirir. Bununla birlikte, güneş panellerinin elektrik üretme oranı, doğrudan güneş ışığının miktarına ve kullanılan panellerin kalitesi, boyutu, sayısı ve konumuna bağlı olarak değişmektedir.

Bulutlar aslında standart güneşli havaya göre daha iyi panel performansıyla sonuçlanabilir. Bir bulut güneş ışığını yansıtabilir ve hatta bazen büyütebilir, bu da güneş panellerinizden ek güç çıkışına neden olur.

Geceleri Güneş Panelleri

Güneş panelleri, geceleri elektrik üretmez. Güneş panelleri, eviniz için elektrik üretmek için güneş ışığına ihtiyaç duyar, böylece karanlıkta çalışmazlar. Net ölçüm ve güneş pilleri, gündüz üretilen fazla elektriği gece kullanmanıza olanak tanır.

Net ölçüm ve güneş artı depolama teknolojisi, güneş paneli sisteminizin, güneş paneli üretimi durduğunda, elektrik şebekesine veya bir bataryaya bağlantı yoluyla gece boyunca elektriğe erişmesini sağlar. Şebeke bağlantıları ve güneş enerjisi depolaması sayesinde güneş panelleri, günün her saati sürdürülebilir bir enerji çözümüdür.

MapperX ile Güneş Enerjisi Santralleri

%100 yerli imkanlarla tasarlayıp geliştirdiğimiz MapperX yazılımımızla hizmet vermekteyiz. Görüntü işleme ve makine öğrenmesi teknolojilerinin, verinin ve analizin gücünden yararlanarak GES sahalarındaki arızaları %99 doğrulukla tespit eden MapperX yazılımımız GES sahası ve solar paneller hakkında termal bilgi toplar. Güneş Enerji Santrallerini Neden Yaptırmalıyım yazımızada göz atabilirsiniz.