Skip to main content
Güneş Panelleri ve Farklı Hava Koşulları

Pv Panel Farklı Hava Koşulları

Güneş Panelleri ve Farklı Hava Koşulları

Güneş Panelleri ve Farklı Hava Koşulları, güneş Panellerinde hücreler çalışmak için doğrudan güneş ışığına ihtiyaç duymazlar ve bulutlu günlerde bile çalışabilirler. Ancak güneş ışığı ne kadar güçlü olursa o kadar fazla elektrik üretilir.

Güneş panelleri görünür ışık spektrumuna tepki verir. Bu görebilecek kadar hafifse, elektrik üretmeye başlamaları için yeterli ışık olduğu anlamına gelir. Ancak güneş ışığı ne kadar güçlü olursa, güneş panelleri o kadar fazla güç üretecektir.

Güneş panelleri yazın daha fazla elektrik üretir ve bu da çalışmak için daha sıcak havaya ihtiyaçları varmış gibi görünebilir. Aslında hava çok ısınırsa (veya çok soğursa) daha az verimli hale gelirler.

Güneş Panellerinin Muayenesi

Pv santrallerinin muayenesi, elektrik santrallinin devreye alınması ve işletilmesi sırasında yürürlülükteki sağlık ve güvenli yönetmeliklerine uygun olarak yapılmalıdır. Yapılan muayene sonunda MapperX yazılımı Ges sahasındaki arızaları %99 doğrulukla tespit eder ve raporlar. Güneş Panellerinin Verimini Etkileyen Faktörler hakkında bilgi almak için tıklayın