Skip to main content

Güneş Panellerinin Ömrü Ne Kadar?

Güneş panellerinin ömrü ne kadar? Fotovoltaik veya PV paneller olarak da bilinen güneş panelleri, 25 yıldan fazla dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Güneş panelleri son derece güvenilir olmakla beraber, ömrü son 20 yılda önemli ölçüde artmıştır.

Güneş panelleri genellikle çok az bakım gerektirse de PV panellerinizi zaman zaman kontrol etmek ve performanslarını izlemek önemlidir. Güneş enerjisi santrallerinin tam kapasiteyle çalıştığından emin olmanız gerekmektedir.

İnsansız hava araçları ile yapılan termografik muayene hizmetimiz sayesinde sizler de tesislerinizin tam kapasiteyle çalışıp çalışmadığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

MapperX görüntü işleme ve makine öğrenme teknolojilerinde verinin ve analizin gücünden yararlanarak GES sahalarındaki arızaları %99 doğrulukla tespit eder. Yapılan yatırımlara değer katar ve tesislerin üretimini engelleyen problemlere ilişkin çözümler sunar.

 

MapperX ile Güneş Panellerinin Ömrünü Uzat

MapperX, yapay zeka PV panel inceleme yazılımı ile güneş panellerinde oluşan arıza ve hataları tespit ederek verimliliği arttır. Panellerde oluşan kirlenme, kırık ve çatlak gibi fiziki arızaları tespit ederek önlem alın ve saha ömrünü uzatın. Verim Kayıplarını Önleme makalesine de göz atabilirsiniz.