Skip to main content

Enerji Verimliliğinde Güçlü Adımlar

Termografik Muayenede
Otonom ve Güvenilir Çözümler

Güneş enerjisi santrallerinizin verimliliğini artırın ve maliyetlerinizi düşürün. Yapay zeka destekli otonom termografik muayene, gelişmiş termal analiz, hızlı ve güvenilir raporlama ile tüm anomali türlerini tespit ederek iş akışlarınızı optimize edin. IEC 62446 standartlarına uyumlu çözümler ile bakım onarım süreçlerinizi kolaylaştırın.

mapperx fault type slider before mapperx fault type slider after

mapperx santral gorunumu

Yapay Zeka Destekli Otonom Termografik Muayene

Güneş enerjisi santrallerinde kestirimci ve periyodik bakım faaliyetlerinin zamanında ve doğru olarak yapılmadığında üretim verimliliği düşer, bu da finansal kayıplara ve yangın risklerine yol açar. Yapay zeka destekli teknoloji ürünü MapperX ile iş akışlarınızı otonom hale getirerek operasyonel verimliliğinizi artırın ve bakım maliyetlerinizi düşürün.
 • Yapay zeka destekli otonom analizler ile bakım maliyetlerinizi düşürün.
 • İş akışlarınızı platform üzerinde planlayarak operasyonel verimliliğinizi artırın.
 • Muayene süreçlerinizi platform ile otonom analiz ederek zamandan ve maliyetlerden tasarruf sağlayın.

Gelişmiş Termal Analiz

Termografik muayene incelemelerinde sıcaklık ölçülmesi ve hesaplamaları ile yapılan analizler arızalı güneş paneli tespitinde büyük önem taşır. Bu süreçlerin profesyonel bir şekilde yapılması ciddi iş gücü ve maliyet gerektirir. MapperX teknolojisini kullanarak IEC standartlarına uyumlu otonom bir şekilde analizlerinizi yaparak zamandan ve maliyetlerden tasarruf edin.
 • İnsan hatalarını minimum seviyede tutarak operasyonel doğruluğunuzu artırın.
 • Otonom analizler ile operasyonel sürelerinizi ve maliyetlerinizi düşürerek verimliliğinizi artırın
 • Sonradan oluşabilecek riskleri önceden tespit ederek yangın risklerinin önüne geçin.
termal inceleme2 termal inceleme
report file

Akıllı Raporlama Çözümleri

Bakım onarım faaliyetlerinde, farklı disiplinlerdeki ekiplerin bir araya gelerek gerçekleştirdiği muayene ve denetim raporları, operasyonların verimliliği ve doğruluğu için kritik öneme sahiptir. MapperX teknolojisi ile iş akışlarınızı verimli hale getirerek iş akışlarınızı platform üzerinden yönetin haftalar süren raporlama süreçlerini IEC 62446 standartlarına uyumlu olarak saniyeler içinde tamamlayın.
 • Haftalarca süren raporlama süreçlerini saniyeler içinde, doğru ve güvenilir şekilde tamamlayın.
 • Raporlarınızı IEC standartlarına uyumlu olarak oluşturun ve operasyonel doğruluğunuzu artırın.
 • Kendi logonuzu kullanarak gelişmiş filtreleme seçenekleri ile sınırsız rapor oluşturun.

Anomali Türlerini Otonom Tespit Edin

Geleneksel yöntemler ile yapılan termal inceleme analizlerinde kusurlu güneş panelinin ve türünün tespit edilmesi dijital ve termal görüntüler üzerinde çok uzun süren çalışmalar sonucu yapılmaktadır. MapperX teknolojisi ile IEC 62446 standartları kapsamında yer alan tüm anomali türlerini ve sebeplerini otonom bir şekilde standarda uyumlu olarak tespit edin.
 • Anamoli türlerini ve sebeplerini kontrol altına alarak verimliliğinizi artırın.
 • Güneş paneli değişimi ve onarımı sürecinde hızlı kararlar alarak kayıplarınızı azaltın.
 • Gelişmiş filtreleme seçenekleri ile önceliklerinizi belirleyin ve operasyonel hızınızı artırın.

mapperx sicaklik bilgisi

Sıkça Sorulan Sorular

1. Güneş enerjisi santrallerinde termografik muayene nedir?

Termografik muayene, güneş enerjisi santrallerinde kullanılan ekipmanların sıcaklıklarını tespit etmek için kullanılan bir tekniktir. Bu muayene sayesinde olası arızalar erken teşhis edilebilir ve önleyici bakım yapılabilir.

2. Termografik muayene neden önemlidir?

Termografik muayene, güneş enerjisi santrallerindeki ekipmanların verimliliğini artırmaya yardımcı olur. Arızaların erken teşhisi ve önleyici bakım ile işletme maliyetleri düşürülebilir.

3. Termografik muayene nasıl yapılır?

Termografik muayene, termal kameralar kullanılarak yapılır. Kameralar, ekipmanların sıcaklıklarını tespit eder ve bu veriler MapperX tarafından işlenerek raporlanır.

4. Termografik muayene sahama zarar verir mi?

Termografik muayene, tahribatsız bir işlem olduğu için santralinizde herhangi bir fiziksel değişiklik yapmadan uygulanır. Termografik muayene sahanıza zarar vermez ve santralinizin güvenli bir şekilde çalışmasını sürdürmesine yardımcı olur.

5. Termal kamera neden önemlidir?

Termal kameralar, güneş enerjisi santrallerindeki ekipmanların sıcaklıklarını hassas bir şekilde tespit etmek için kullanılır. Bu kameralar, arızaların erken teşhisi ve önleyici bakım yapılmasına yardımcı olur.

6. Termografik muayene nasıl raporlanır?

Termografik muayene verileri yazılımımız tarafından işlenir ve kapsamlı bir rapor oluşturulur. Bu raporlar, güneş enerjisi santrallerinin verimliliğini artırmak ve işletme maliyetlerini düşürmek için kullanılır.

MapperX Yardım Merkezi, MapperX platformunun kullanımını kolaylaştırmak ve verimliliği artırmak amacıyla hazırlanmış kapsamlı bir dokümantasyon kaynağıdır. Kullanıcıların ihtiyaç duyduğu bilgilere hızlı ve etkili bir şekilde ulaşmalarını sağlar.

Yardım Merkezi

MapperX platformunda drone uçuş planlama süreci için bölge seçimi, rota oluşturma ve veri toplama adımlarını takip edin. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, teknik destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Teknik Destek

mapperx dji dock2 drone

Drone Pilot Ağı

MapperX onaylı pilotlardan teklif alın ve operasyonlarınızı küresel ölçekte genişletin.

Partner Programı

İşletme ve Bakım Faaliyetinizi Optimize Etmek İçin Güçlü İşbirlikler Kurun!

Yapay Zekanın geleceğine inanın!

MapperX, PV panel denetiminden daha fazlasıdır. Yapay zeka hata tespiti, dijital ikiz teknolojisi, anormallik tespiti ve detaylı raporlama hakkında detaylı bilgi için kataloğu indirin.

svg+xml;charset=utf

mapperx logotpye white

MapperX, Güneş Enerjisi Santralleri için analiz, yönetim ve raporlama platformudur. Santral performansını detaylı analiz ederek verimliliği artırır ve kullanıcı dostu arayüzü ile yönetim süreçlerini kolaylaştırır.

IEC-62446 standardına uygun olarak denetim ve muayene süreçlerini gerçekleştirir, böylece santral güvenliğini ve verimliliğini en üst düzeyde tutar.

Güneş Enerji Santrallerinde, Analiz, Yönetim ve Raporlama Platformu.
© 2024 MapperX - All Rights Reserved.