Skip to main content

Güneş Paneli Sistemi

Güneş Paneli Sistemi, güneş enerjisini kullanan ve onu doğrudan kullanılabilen veya pillerde depolanan elektriğe dönüştüren fotovoltaik güneş panelleri kullanarak güneş ışığını elektriğe dönüştürme işlemidir.

Evinizi güneş enerji sistemleriyle güçlendirmek, dünyanın en hızlı büyüyen yenilenebilir enerji çözümüdür. Çatınızda güneş panelleri olması, şehir elektriğinden bağımsız olmanıza, evinizin çevre üzerindeki etkisini azaltmanıza ve enerjinizin nasıl ve ne zaman kullanılacağı üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanıza olanak tanır.

Çevreci olmak isteyenler, evlerini güneş panelleri kurdurmayı düşünmek isteyebilirler. Güneş enerjisi, elektrik faturalarını azaltmak için sürdürülebilir bir yol arayan tüketiciler için uygun bir yenilenebilir enerji kaynağıdır.

Güneş Enerji Santralleri Nasıl Çalışır?

Güneş enerjisi santrali, güneş ışığını fotovoltaikler gibi doğrudan veya güneş enerjisi santralleri gibi dolaylı olarak elektriğe dönüştüren herhangi bir tesis türüdür.

Her biri güneşin gücünden yararlanmak için tamamen farklı teknikler kullanan çeşitli türlerde olabilirler.

PV Güneş Enerjisi Santrali Nedir?

Fotovoltaik enerji santralleri, güneş ışığını kullanılabilir elektriğe dönüştürmek için PV veya güneş pilleri olarak bilinen geniş fotovoltaik hücre alanlarını kullanır. Bu hücreler genellikle silikon alaşımlarından yapılır.

MapperX ile Otomatik Arıza Tespiti

MapperX yapay zeka teknolojisi ile, Güneş Enerji Santralleri termografik muayenesinden elde edilen veriler kullanılarak GES tesis bileşenlerine ait ısı dağılımları elde edilir ve panellerin yüzeyinde tespit edilen sıcak noktalar (hot spots), ısı dağılımlarının karakteristiklerine göre sınıflandırır.  MapperX Otomatik Arıza Tespiti hakkında detaylı bilgi edinmek için tıklayabilirsiniz.