Skip to main content

Termografik Muayene İşlemlerinin Avantajları

Termografik Muayene İşlemlerinin Avantajları, işletme maliyetlerini düşürmeye yönelik analitik veriler tesisle alakalı sorunların ele alınmasını sağlar. Bu işlem sayesinde sistemde enerji kayıplarına sebebiyet veren arızalar hızlı bir şekilde saptanır. Termografi hizmetleri ile fotovoltaik sistemlerdeki çizik, çatlak, gölgeleme gibi dış etkenlerden kaynaklanan arızalar tespit edilir. Hizmetlerimiz sayesinde Güneş Enerji sistemlerinin bakım maliyetleri düşer.

Termografik Muayene İşlemlerinin Faydaları

Güneş Enerji Santrallerinde normal çalışan hücreler ile arızalı hücreler arısında bulunan sıcaklık farklılıkları çok yüksek derecelere çıkabilir bu da panellere geri dönülemez hasarlar vermektedir. Bu ısınmalara iki durum sebep olur; hücreler enerji üretmek yerine tüketmelerinden kaynaklanan düşüş, hücrelerin ısıtmaya devam etmesi ve bu durumun komşu hücrelerin üretimlerini etkilemesidir.

Biriz Enerji olarak üretmiş olduğumuz MapperX yazılımı ile enerji üretiminde risklerin azaltılması, ekipmanların kullanım sürelerinin uzatılması gibi hedeflere ulaşmak amacı ile Güneş Enerji Santrallerinde termografik muayene işlemlerini uzman kadromuz ile yaparak tesislerinize ait analitik veriler sağlamaktayız.

Türkiye’de ilk ve tek %100 yerli imkanlar ile geliştirilmiş olan otonom pv panel inceleme yazılımı MapperX yazılımı ile güneş enerji santrallerini (GES) termografik muayene işlemleri için yatırımcı ve işletmeciye kritik veriler sunarak GES verimliliğini artırır. Sürdürülebilir verimli enerji üretiminde etkin rol oynar.

Dezavantajları

Herhangi bir dezavantajı yoktur.

Güneş Paneli İnvertörü Nedir yazımız hakkında detaylı bilgi edinmek için tıklayabilirsiniz.