Skip to main content

Kestirimci Bakım Faaliyetleri

Kestirimci Bakım Faaliyetleri, bir ekipman parçasının ne zaman arızalanabileceğini tahmin etmek için veri bilimi ve tahmine dayalı analitiği kullanır, böylece ekipmanın bakımı performansını kaybetmeden önce planlanabilir. Amaç, bakımı en uygun zamanda planlayıp ekipman tehlikeye atılmadan önce optimize edilmesini sağlamaktır.

Kestirimci bakım çözümleri temel olarak veri toplama ve depolama, veri dönüştürme, durum izleme, varlık sağlığı değerlendirmesi, prognostik ve karar destek sistem katmanlarından oluşur.

Kestirimci bakım teknolojileri; kablosuz sensör ağları aracılığıyla operasyonları ve ekipmanı gerçek zamanlı verileri ölçen ve toplayan akustik, kızılötesi, yağ analizi, ses seviyesi ölçümleri, titreşim analizi ve termal görüntüleme kestirimci bakım gibi tahribatsız test yöntemlerini içerir. Tahmine dayalı bakım çözümü sağlayıcıları, ekipman güvenlik açıklarını belirlemek için bu ölçümleri ve sınıflandırma yaklaşımı veya regresyon yaklaşımı gibi tahmine dayalı bakım makine öğrenimi teknikleri kullanılır.

MapperX ile Zaman Tasarrufu

İnsansız hava araçları ile sağlanmakta olan termografi hizmetimiz, sistemin kurulduğu alan farketmeksizin (çatı, arazi vs.) geniş yüzeyli modüllerin tamamı, hava şartlarının uygun olması durumunda ortalama 1 saat gibi kısa bir süre içinde tamamlanır ve toplanan veriler, MapperX yazılımımız tarafından kısa sürede işlenerek tesislerin erişimine açılır. Zaman Tasarrufu konusunda detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz.