Skip to main content

DJI Mavic 3 Thermal (M3T) Teknik Özellikleri

DJI Mavic 3 Thermal (M3T), DJI’ın yüksek çözünürlüklü termal ve görüntüleme kameralarına sahip en küçük termal görüntüleme cihazıdır. 640 x 512 piksel çözünürlüklü kızılötesi sensör, santimetre düzeyinde RTK konumlandırma ile birleştiğinde doğru termal haritalama sağlar.

Mavic 3T’nin termal ve yakınlaştırma kameraları, kolay karşılaştırma için 28x sürekli yan yana yakınlaştırmayı destekler. DJI Mavic 3T drone’lar güneş enerji santrallerinin incelemesinde oldukça fazla tercih edilir. Termal drone’lar ile PV inceleme yaptırarak zamandan ve maliyetten tasarruf edebilirsiniz.

Mavic 3T termal kamera 640×512 çözünürlüğe sahiptir ve PV panellerdeki sıcak noktaları hataları bulmanıza aynı zamanda hızlı kararlar almanıza yardımcı olmak için sıcaklık ölçümünü, yüksek sıcaklık uyarılarını, renk paletlerini ve izotermleri destekler. Özellikle acil servisler ve teftiş görevleri için uygun olan, hızla konuşlandırılabilen DJI Mavic 3T, güçlü görüntüleme yeteneklerine sahiptir.

45 dakikalık bir uçuş süresi, tek bir uçuşta 2 kilometreye kadar araştırma yapmak için her güneş enerji santrali incelemesinde daha fazla alanı kapsamanıza olanak tanır. DJI Mavic 3 Thermal, yeni nesil çok sensörlü, hafif ve kompakt bir ticari drone’dur.

Mavic 3T, hibrit yakınlaştırma ve yüksek çözünürlüklü termal dahil olmak üzere görsel veri toplamayı destekler. Mavic 3 Thermal, engel algılama ve navigasyon sistemleri dahil olmak üzere gelişmiş güvenlik özelliklerine sahiptir ve sağlam bir iletim sistemi ile donatılmıştır.

DJI Mavic 3T Özellikleri

 • Çok Yönlü Veri Toplama: Güneş enerji santrallerinin termal verileri, geniş ve hibrit yakınlaştırma
 • Geniş Kamera: 48MP
 • Tele Kamera: 12MP; 56x hibrit yakınlaştırma
 • Hafif, kompakt ve taşınabilir: 920g gövde
 • Uzun pil ömrü: PV panel inceleme için 45 dakika maksimum uçuş süresi
 • Aksesuarlar (ayrı satılır): RTK Modülü; hoparlör; D-RTK 2 Mobil İstasyon yüksek hassasiyetli GNSS alıcısı.

DJI M3T Drone

PV incelemede çok yönlü veri toplama sağlar.Güneş enerji santralleri incelemesi için M3T ile görsel ve termal verileri toplar. Mavic 3, kamu güvenliği, PV inceleme ve gece operasyonları için idealdir.

Eş zamanlı bölünmüş ekran yakınlaştırma ile M3T’nin termal ve yakınlaştırma kameraları, kolay karşılaştırma için 28× sürekli yan yana dijital yakınlaştırmayı destekler.

Geniş Kamera:

 • ½ inç CMOS, 48MP
 • 24 mm Eş Değer Odak Uzaklığı

Tele Kamera:

 • ½ inç CMOS, 12MP
 • 162mm Eş Değer Odak Uzaklığı
 • 56x’e kadar hibrit yakınlaştırma

Termal kamera:

 • Soğutmasız VOx Mikrobolometre
 • 640×512 – 30Hz
 • 40mm Eş Değer Odak Uzaklığı
 • 61° Ekran Görüş Alanı (DFOV)
 • Termal Bilgiler: Nokta ve alan sıcaklığı, yüksek sıcaklık uyarıları, renk paletleri, izotermler

Mavic 3 Termal Veri Güvenliği

Mavic 3T, PV santral incelemeleri sırasında çekilen fotoğrafların, videoların ve diğer verilerin bütünlüğünü korumak için son teknoloji güvenlik özellikleri sunar.

DJI Mavic 3T, her drone görevinin etkinliğini artıran bir dizi kurumsal düzeyde aksesuarla uyumludur. Bu aksesuarlar ayrı olarak mevcuttur.

RTK Modülü: Ağ RTK, özel ağ RTK hizmetleri ve D-RTK 2 Mobil İstasyon desteğiyle gelişmiş coğrafi referanslama doğruluğu sağlar.

Hoparlör: Metinden konuşmaya, ses depolama sağlar.

DJI Mavic 3 Enterprise Serisinin kaç versiyonu var? Aralarındaki farklar nelerdir?

DJI Mavic 3 Enterprise serisi şu anda iki versiyon içermektedir: DJI Mavic 3E ve DJI Mavic 3T.

DJI Mavic 3E, güçlü görüntüleme yeteneği sağlamak için 4/3 CMOS’lu 20MP geniş açılı bir kamera ve bir tele kamera ile donatılmıştır.

DJI Mavic 3T, güneş enerji santrallerinde termal görüntüleme sağlamak için 1/2 inç CMOS’lu 48 MP geniş açılı kamera, tele kamera ve termal kamera ile donatılmıştır.

Güneş enerji santralleri incelemesinde termal kamera kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Termal kamera lenslerini, lazer ışınları gibi güçlü enerji kaynaklarına maruz bırakmayın. Aksi takdirde drone’un kamera sensörü yanarak kalıcı hasara yol açabilir. Güneş enerji santrallerinin incelemesi yapıldıktan sonra, hatalı paneller düzeltip tekrar termal inceleme yapılması gerekir bunun sebebi ise hatalar devam ediyor mu? Panellerdeki hatalar tamamen giderildi mi?

Fotovoltaik panellere termal inceleme yaptırmak en akılcı yöntemdir. PV panelleri kapatmadan kontrol etmenize izin vererek maliyet ve zaman tasarrufu sağlar.

Güneş enerji santralinin gücündeki düşüşün nedenini bulmakta sorun yaşıyorsanız, santral alanının termal incelemesi için bizimle iletişime geçin. ‘’Güneş Enerjisi Santrallerinde DJI M30T Drone Kullanımı’’ konusu hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.