Skip to main content
Yapay Zeka Yazılımı MapperX

MapperX Termal Muayene

Yapay Zeka Yazılımı MapperX

Yapay Zeka Yazılımı MapperX, alanında uzman mühendis kadrosu ile tamamen yerli yapay zeka teknolojileri geliştirerek Güneş enerji sistemlerinin verimliliğini artırmak amacı ile geliştirilen MapperX bir otonom yapay zeka yazılımıdır. Yazılım sayesinde verilerin ve analizin gücünden yararlanarak Güneş Enerji Santralleri sahalarındaki arızalı durumları hızlı ve doğru bir şekilde tespit eden yazılım MapperX, Güneş Enerji Santrallerinde bulunan hataları tespit etmekte ve tesislerin elektrik üretimini engelleyen problemlere ilişkin çözümleri raporlamaktadır.

Biriz Enerji tarafından geliştirilen bu yazılım sayesinde yatırım geri dönüş hızı artar, maliyetler düşer ve zamandan tasarruf edilir. Tüm bu aşamalar iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygundur.

Yapay Zeka Yazılımı MapperX’in amacı günümüzde güneş enerjisi santrallerine yapılan yatırımların masraflarını azaltmaktadır. Güneş enerji santrallerinin performansını geliştirmeye yönelik veriler sunan MapperX; enerji üretimini maksimum seviyeye çıkartmak için dünya standartlarında raporlar sunmaktadır.

Tahribatsız gerçekleştirilen incelemede insansız hava araçları kullanılarak taranan pv panellerine ait ısı dağılımları sisteme zarar vermeden hızlı ve güvenilir bir şekilde analiz edilir. Güneş panellerinde hata tespiti için yüzeylerin ısı dağılımları istatistik olarak analiz edilir.

MapperX, tesisin performansını düşüren engelleri uzaktan tespit eder, düşük performansın nedenlerine ilişkin tüm noktaları iyileştirmeye yönelik öneriler sunar. Toplamış olduğu verileri uzun süre depolayarak geçmişe yönelik istatistikler ve raporlar sunar.

Güneş Panelleri Nasıl Çalışır? Sorusuna cevap bulmak için linke tıklayabilirsiniz.